top of page
01.jpg
REPLASTICO2_2.png
REPLASTICO2

RANKINĖS IR AKSESUARAI

REPLASTICO2 projektas prasidėjo 2017 metais – visai netikėtai, eksperimentavimo būdu, kai gyvenau ir dirbau Glazge, Škotijoje. Ieškojau kūrybingo būdo reprezentuoti savo dizaino studiją, kurios kertinės ašys – bendruomenė, antrinis dizainas, vietokūra ir architektūra. Nenorėjau naudoti popieriaus verslo kortelėms, taip kilo idėja sulydyti plastikinius maišelius. Poros metų bėgyje išvysčiau man tinkamą lydimo technologiją ir metodiką, kuria naudojuosi ir šiandien kuradama meno darbus, produktus ar vesdama kūrybines dirbtuves. 

REPLASTICO2  pakartotinai panaudoja plastikinius maišelius, kurie, patekę su kitomis atliekomis, įprastai nėra perdirbami naujo produkto gamybai. Projekte naudojami maišeliai ir pakuotės atkeliauja iš skirtingų žmonių bei organizacijų, todėl šio produkto gamybos procesas susieja visus žmones, remiančius tvarų, antrinį dizainą. Šiuo metu plastiko tarša yra labai didelė problema, tad į ją  bandau žvelgti  per kūrybiškumo prizmę, kuri suteikia atliekoms pridėtinę vertę bei skatina pamąstyti, kaip jos gali būti panaudotos kuriant naujus produktus.

Mano dirbtuvėse, plastikiniai maišeliai virsta rankinėmis, krepšiais, įvairiomis dėklinėmis.  Tai- unikalūs ir vienetiniai produktai. 

Autoriai/ 

Laura Petruškė 

Technika/ 

Plaskoliažas

Medžiaga/ 

LDPE ir HDPE plastikiniai maišeliai

 

Metai/ 

2017-

Raktiniai žodžiai/ 

šiukšlių menas;  antrinis dizainas; plastikinis maišelis; plaskoliažas; aksesuarai; ekologinis dizainas;

bottom of page